Co należy wiedzieć o lotnisku Schiphol?

 ›  › Co należy wiedzieć o lotnisku Schiphol?

Sparta Prudnik

Co należy wiedzieć o lotnisku Schiphol?

Co należy wiedzieć o lotnisku Schiphol?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Co należy wiedzieć o lotnisku Schiphol?

Jako największe miasto Holandii, Amsterdam posiada również największe w tym kraju lotnisko. Schiphol, bo tak nazywa się ten port lotniczy, mieści się około 15 minut od centrum miasta na polderze Haarlemmermeer – czyli osuszonym przed stu laty jeziorze.

Organizacja lotniska
Schiphol jest jednym z nielicznych portów lotniczych, które mieszczą się zaledwie w jednym budynku. Jest on jednak podzielony na 3 hale, z których odchodzi kilkanaście pirsów prowadzących bezpośrednio do miejsca postoju samolotów. Lotnisko jest na 4 miejscu w Europie pod względem ilości obsługiwanych pasażerów, a tanie loty do Amsterdamu sprawiają, że osób korzystających z Schiphol jest z roku na rok coraz więcej. Nie dziwi więc fakt, że nieustannie jest modernizowane i powiększane. Aktualnie lotnisko dysponuje 6 pasami startowymi, w planach jest już jednak budowa kolejnego.

Transport z centrum i do centrum
Bezpośrednio pod terminalem znajduje się stacja kolejowa, z której co kilkanaście minut odjeżdża pociąg, zabierający pasażerów do ścisłego centrum Amsterdamu. Jest to zdecydowanie najtańsza, ale i najszybsza opcja dotarcia do konstytucyjnej stolicy Holandii. Już po 15 minutach jazdy możesz cieszyć się pięknem zabytkowej starówki. Między lotniskiem a centrum kursuje regularnie kilka linii autobusowych, których rozkłady zsynchronizowane są z przylotami i wylotami samolotów. Niektóre busy kursują również w nocy. Na Schiphol wynajmiesz również auto w jednej z kilku wypożyczalni lub bez problemu znajdziesz taksówkę na postoju znajdującym się tuż przy wyjściu z terminala.

Dokąd można polecieć?
Na lotnisku Schiphol swoją główną bazę mają holenderskie linie lotnicze KLM, oferujące loty do ponad stu miejsc na całym świecie, w tym również do Warszawy. Z Amsterdamu operuje kilkadziesiąt przewoźników na kilkuset trasach, co owocuje czterdziestoma pięcioma milionami obsłużonych pasażerów każdego roku. Oczekując na swój lot możesz skorzystać z wielu dostępnych na lotnisku kawiarni, restauracji oraz sklepów, znajdujących się zarówno w strefie wolnocłowej, jak i w halach przed odprawą.

Podobne wpisy o podróżach oraz turystyce:

Co należy wiedzieć o lotnisku Schiphol? Reviewed by on środa, Listopad 28th, 2018 .

Co należy wiedzieć o lotnisku Schiphol? Jako największe miasto Holandii, Amsterdam posiada również największe w tym kraju lotnisko. Schiphol, bo tak nazywa się ten port lotniczy, mieści się około 15 minut od centrum miasta na polderze Haarlemmermeer – czyli osuszonym przed stu laty jeziorze. Organizacja lotniska Schiphol jest jednym z nielicznych portów lotniczych, które mieszczą

ABOUT AUTHOR /