Sobota, 16 - Grudzień 2017r. Solenizanci: Albina, Zdzisława, Zdzisław, Alicja, Sebastian
Pogoda. Temperatura: 12oC.
ikona ikona ikona ikona
Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Osiągnięcia i sukcesy Sparty Prudnik

Osiągnięcia i sukcesy Sparty Prudnik

SPARTA PRUDNIK W GRONIE 10 NAJLEPSZYCH DRUŻYN W POLSCE

Polski Związek Piłki Nożnej wydał oficjalny komunikat dotyczący klasyfikacji drużyn klubowych w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Zgodnie z podaną przez PZPN klasyfikacją prudnicka Sparta prowadzona przez Mariusza Półchłopka została w sezonie 2009-2010 sklasyfikowana na bardzo dobrym 10 miejscu w kraju. W doborowej stawce ćwierćfinalistów Mistrzostw Polski nasz zespół wyprzedził takie kluby jak Stal Rzeszów, Korona Kielce, Gwarek Zabrze czy Jagiellonia Białystok. A trzeba pamiętać, że do ćwierćfinałów nie zakwalifikowały się m.in. takie kluby jak Wisła Kraków, Cracovia, Polonia Warszawa czy GKS Bełchatów. Wysokie miejsce w klasyfikacji nasz zespół zawdzięcza temu, że w walce o półfinał trafił na 5 drużynę Mistrzostw Sandecję Nowy Sącz, która następnie odpadła z rywalizacji po przegranej z późniejszym Mistrzem Polski SMS-em Łódź.

Z całą pewnością jest to znaczący sukces prudnickiego piłkarstwa młodzieżowego.


KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH:

SMS ŁÓDŹ
ARKA GDYNIA
UKP ZIELONA GÓRA
ZAGŁĘBIE LUBIN
SANDECJA NOWY SĄCZ
STAL MIELEC
LEGIA WARSZAWA
LECH POZNAŃ
LIDER WŁOCŁAWEK
SPARTA PRUDNIK
STAL RZESZÓW
KORONA KIELCE
HETMAN ZAMOŚĆ
OLIMPIA ELBLĄG
GWAREK ZABRZE
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
 
 



Drużyny juniorów młodszych, trampkarzy i młodzików MKS „ Sparty” Prudnik od początku istnienia naszego Klubu osiągają wysokie lokaty, zarówno na szczeblu prudnickiego Podokręgu jak i wojewódzkim.

Jak dotychczas osiągnęliśmy następujące wyniki:


I miejsce w powiatowej lidze młodzików w sezonie 2005/2006

I miejsce w powiatowej lidze młodzików w sezonie 2006/2007

I miejsce w powiatowej lidze trampkarzy w sezonie 2007/2008

III miejsce w półfinale wojewódzkim trampkarzy 2007/2008

II miejsce w województwie w rozgrywkach rocznika 1994 (Nike Cup)

I miejsce w powiatowej lidze trampkarzy w sezonie 2008/2009

II miejsce w półfinale wojewódzkim trampkarzy 2008/2009

I miejsce w powiatowej lidze trampkarzy w sezonie 2009/2010

III miejsce w półfinale wojewódzkim trampkarzy 2009/2010

Mistrzostwo Opolszczyzny juniorów młodszych w sezonie 2009/2010

Wicemistrzostwo Opolszczyzny juniorów młodszych w sezonie 2010/2011                                               

III miejsce trampkarzy w województwie w sezonie 2010/2011

Wicemistrzostwo opolszczyzny juniorów młodszych w sezonie 2011/2012

Wicemistrzostwo opolszczyzny młodzików w sezonie 2011/2012                                                  

I  miejsce w Opolskiej Małej Lidze Żaków za sezon 2011/2012      

II  miejsce w opolskiej lidze juniorów młodszych w sezonie 2012/2013  (4 w województwie)

VI miejsce trampkarzy w lidze juniorów młodszych Nyskiego Podokręgu ZPN w sezonie 2012/2013

VI miejsce młodzików w województwie w sezonie 2012/2013

IV miejsce Orlików w województwie w sezonie 2012/2013

V miejsce juniorów młodszych w województwie w sezonie 2013/2014

II miejsce trampkarzy w I lidze trampkarzy w sezonie 2013/2014 (awans do ligi wojewódzkiej)

II miejsce młodzików w Lidze Nyskiej w sezonie 2013/2014

V miejsce w opolskiej lidze juniorów młodszych sezonu 2014/2015

VI miejsce trampkarzy w opolskiej lidze trampkarzy 2014/2015

 


Liczne wygrane w turniejach lokalnych i rangi wojewódzkiej.



W sezonie 2015/2016 wszystkie 3 drużyny młodziezowe "Sparty" uczestnicza w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez OZPN Opole. Po rudndzie jesiennej plasują sie kolejno: juniorzy młodsi w I lidze na 5 miejscu, trampkarze przewodzą w I lidze trampkarzy, a młodzicy zbieraja doświadczenia w rozgrywkach 6 grupy opolskiej. Orliki i żaki uczestnicza w cyklu rozgrywek OZPN pn. "Bawi na Piłka". Ponadto Żaki biorą udział w kolejnej edycji Oposliej Małej Ligi Żaków.


Powodem do zadowolenia i satysfakcji szkoleniowej jest fakt posiadania w szeregach naszych drużyn reprezentantów Opolszczyzny. W roczniku  2000 nasz okręg reprezentuje Marcin Dobuszewski, natomiat w 2001 powołania otrzymują:  Kamil Scher Charytanoiwcz Gracjan, Szymon Mazur ,Szymanski Michał.

Od początku istnienia Klubu w kadrze wojewódzkiej występowali:


Dawid Cajzner (1993r.)

Michał Szotek, Patryk Wolny, Marcin Rusnak, Przemek Piwowarczyk, Patryk Zalewski, Sebastian Błaszczyszyn, Łukasz Dąbrowski, Mateusz Dziwisz (wszyscy 1994r.)

Lukas Klemenz, Patryk Borowicz, Przemek Tęczar, Maciej Półchłopek (wszyscy 1995r.)

Sylwester Szymański, Dominik Pawłowski (1996r.)

Sebastian Weremko, Maricn Magdziak (1997r.)

Marcel Strzelecki, Jakub Sajewicz, Natan Mulka (1998r.)

Maciej Piskorz, Maricn Dobuszewski (2000r.)

Mateusz Kapnik, Łukasz Choiński, Michał Szymanski, Gracjan Charytanowicz, Kamil Sacher, Szymon Mazur (2001r.)

Wyżej wymienieni: Likas Klemenz jako zawodnik Pomologii Prószków (wcześniej 3 lata szkolony w Sparcie), Sylwester Szymański  oraz zaczynająca swoją przygodę piłkarską w Sparcie Agata Sobkowicz, wystąpili w oficjalnych miezypaństwowych meczach reprezentacji Polski. Michał Szotek i Marcin Rusnak brali udział w konsultacjach kadry Polski rocznika 1994. Marcin Rusnak został w 2010r. wyróżniony przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Opolu do dziesiątki najlepszych sportowców-uczniów Opolszczyzny.

W sumie w 4 kategoriach wiekowych rok rocznie szkolimy około 80 wyselekcjonowanych chłopców, w wieku od 8 do 16 lat.

Współzawodnictwo Wojewódzkie i Ogólnopolskie

Chcąc stale podnosić poziom umiejętności piłkarskich naszych podopiecznych, systematycznie uczestniczymy w zawodach z udziałem drużyn z terenu całej Polski. Są to zawody rangi ogólnopolskiej, odbywające się zarówno na terenie województwa, jak i pozostałych regionów naszego kraju. Drużyny Sparty uczestniczą w licznych turniejach na boiskach trawiastych i halowych. Naszymi przeciwnikami było już wiele drużyn z renomowanych ośrodków piłkarskich, takich jak chociażby Korona Kielce, Górnik Zabrze, Stadion Śląski Chorzów, GKS Katowice, Ruch Chorzów, GKS Tychy, Wisła Kraków, Polonia Warszawa oraz wiele innych.

 

Osiągane przez nas wyniki na zawodach
Wojewódzkich i Ogólnopolskich


 

Rok 2006

1. Styczeń/Ruda Śląska – Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Gwiazdy Ruda Śl. – III miejsce na 12 drużyn – zwycięzca FK
BARDEJOV Słowacja;

2. Kwiecień/Prudnik – I Turniej Halowy im. Wacława Pyry- VI miejsce  - zwycięzca turnieju GKS Katowice;

3. Czerwiec/Sosnowiec – Turniej na Stulecie Zagłębia Sosnowiec – XVI miejsce – zwycięzca Arka Gdynia (udział 22 drużyn z całej Polski);

4. Sierpień/ Ruda Śląska – Turniej o Puchar Prezydenta Rudy – II miejsce- zwycięzca Slavia Ruda Śląska;

5. Listopad/ Głogówek – Turniej o Puchar Prezesa Podokręgu ZPN w Prudniku – I miejsce;

6. Grudzień/Katowice – O Puchar Prezesa GKS Katowice – V miejsce - zwycięzca Podbeskidzie Bielsko Biała.
 

Rok 2007

7. Marzec/Prudnik – II Turniej Halowy im. Wacława Pyry- III miejsce - zwycięzca turnieju GKS Bełchatów;

8. Maj/Kamienica – Turniej pod Patronatem PZPN – półfinał i IV miejsce- zwycięzca Kolporter Kielce;

9. Czerwiec/Poznań – O puchar PSP Poznaniak- II miejsce – zwycięzca Kolporter Kielce;

10. Sierpień/Katowice – „GIEKSA SUMMER CUP 2007” – II miejsce – zwycięzca Rozwój Katowice.

Tabela turnieju:

Rozwój Katowice
Sparta Prudnik
GKS Katowice
Ruch Chorzów

11. Sierpień/Chorzów – „VERAX CUP 2007” – VI miejsce – zwycięzca

Stadion Chorzów (turniej rozgrywany na obiektach Ruchu Chorzów i Stadionu Narodowego.

Końcowa tabela:

Stadion Śląski Chorzów
Korona Kielce
GKS Tychy
Jagiellonia Białystok – mistrz Podlasia
Arka Gdynia – mistrz Pomorza
Sparta Prudnik
Lech Poznań- mistrz Wielkopolski
Szczakowianka Jaworzno – mistrz Śląska
ŚTS Katowice
Unia Racibórz – wicemistrz Śląska
Slavia Ruda Śląska
Tarnopol – Ukraina


12. Grudzień/Prudnik – V Halowy Turniej im. Aleksandra Zaczyńskiego – I miejsce (sześć drużyn);
13. 9 Grudnia/Głogówek – Turniej Mikołajkowy – II miejsce po przegranej w finale z GKS Katowice (8 drużyn);
14. 29 grudnia/Tychy – Turniej Noworoczny na Hali – IV miejsce (udział  8 drużyn).
 

Rok 2008

Luty/Bielsko - Biała – Turniej Halowy – III miejsce (7 drużyn);
Marzec/Stadion Śląski Chorzów – Gra Kontrolna z udziałem 4 drużyn – wygrana 1:0 nad Stadionem Chorzów oraz porażki po 1:0 z Lechem Poznań i Kolporterem Kielce;
Kwiecień/Brzeg – Turniej Halowy w Brzegu – II miejsce (8 drużyn);
Kwiecień/Prudnik – Turniej o Puchar Prezesa Pogoni – I miejsce po wygranej w finale z Podbeskidziem Bielsko - Biała (6 drużyn);
Maj/Brzeg – Puchar Księstwa Brzeskiego – I miejsce.

Tabela Turnieju:

Sparta Prudnik
BTP Brzeg
Polonia Bytom
Start Namysłów

7 Czerwca/Otmuchów - Półfinał Wojewódzki Trampkarzy – III miejsce (6 drużyn);

18 Czerwca/Prudnik – Finał Wojewódzki NIKE CUP – II miejsce.

Tabela:
OKS Olesno
Sparta Prudnik
Odra Opole
Rodło Opole

19-21 Czerwca/czeskie Mikulovice – Turniej Międzynarodowy rocznika 1993 – IV miejsce po porażce 2:3 ze Spartą Praga (8 zespołów z Czech, Słowacji, Węgier i Polski).
 

Rok 2009

23. 18 stycznia 2009r. drużyna trampkarzy wygrała prestiżowy turniej w Brzegu. W turnieju udział wzięło 8 zespołów z 3 województw, dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego.

Ostateczna klasyfikacja drużyn w turnieju:

Sparta Prudnik
OKS Olesno
Stadion Chorzów
Śląsk Wrocław
BTP Brzeg I
BTP Brzeg II
Rodło Opole
Stal Świdnica

24. 28 Luty/Ożarowice – O Puchar Wójta Gminy – V miejsce (10 zespołów).

Końcowa klasyfikacja:

Ruch Chorzów
Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław
GKS Katowice
Sparta Prudnik
Piast Gliwice
Stadion Chorzów
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Polonia Bytom
Piast Ożarowice

25. 1-2 Maj/Prudnik - Turniej im. Wacława Pyry – IV miejsce.

Końcowa klasyfikacja turnieju

Rozwój Katowice
Korona Kielce
GKS Katowice
Sparta Prudnik
Unia Racibórz
BTP Brzeg
Śląsk Świętochłowice
Reprezentacja Prudnika

Król strzelców Patryk Wolny ze Sparty (7 bramek)
 

Rok 2010

26. 30.03 Marzec/Zabrze - Międzynarodowy Turniej o Puchar MOSiR-u – I miejsce.

Klasyfikacja turnieju:

Sparta Prudnik
Górnik Zabrze I
Czechowice-Dziedzice
Górnik Zabrze II
Tagikawa Kobe I (Japonia)
Tagikawa Kobe II (Japonia)

Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Dziwisz z prudnickiej Sparty.

27. 08.06 Czerwiec/Prudnik - Olimpiada Euroregionu Pradziad – I miejsce (6 drużyn z Polski i Czech).
Królem Strzelców został Maciej Cieśla, a najlepszym zawodnikiem
Przemek Piwowarczyk- obaj ze Sparty.

28. Listopad –Grudzień 2010 - Czesko-Polska Euroliga Euroregionu

Pradziad dla Juniorów Młodszych – II miejsce.
Liga obejmowała 4 turnieje, dwa w Prudniku i po jednym w Jeseniku i Krnovie w Czechach.

29. 12.12.2010/ Brzeg – II turniej im. Wiesława Nowakowskiego (Orliki) – III miejsce (10 zespołów).

Najlepszym obrońcą turnieju został Adrian Kapnik z prudnickiej Sparty.
 

Rok 2011

30. Luty 2011/ Mikulovice – wygrana JM 5:3 z Olimpią Lewin Brzeski;
31. Luty 2011/Krnov – przegrana JM 1:3 z czeskim FK Krnov;
32. 19 marca 2011/Tychy – wygrana JM 3:2 z GKS Tychy;
33. Marzec 2011/Nysa - wygrana JM 6:1 z reprezentacją Podokręgu Nysa;
34. 19 Kwiecień 2011/Głuchołazy – II miejsce w Opolskiej
Małej Lidze Żaków (10 zespołów);
35. Czerwiec 2011/ Chróścice – przegrana 1:4 (1:1) w wojewódzkim finale
JM, Wicemistrzostwo Opolszczyzny w sezonie 2010/2011.

 

Rok 2012

36. 14 kwietnia 2012/Real Junior CUP 2012 - I miejsce orlików w stawce 12 drużyn z całej opolszczyzny;   

37. 15 kwietnia 2012/ finał Opolskiej Małej Ligi Żaków w Głuchołazach - I miejsce;  

38. 25 kwietnia/ Prudnik - wygrana w powiatowych eliminacjach Turnieju im. Marka Wielgusa;    

39. 7 maja / Małe Euro w Prudniku - I miejsce juniorów młodszych w stawce 6 drużyn z Polski, Ukrainy i Czech; 

40. 9 maja 2012/finał wojewódzki Turnieju im Marka Wielgusa w Opolu - II miesce (20 drużyn);    

41. 20 maja /Ogólnopolski Turniej "Chęciniak Cup" w Olęsnie - I miejsce orlików stawce 8 drużyn  

po finałowej wygranej 2:1 z Górnikiem Zabrze;    

42.Czerwiec 2012/Wicemistrzostwo opolszczyzny w juniorach młodszych;     

43. Czerwiec 2012/Wawelno - Wicemistrzostwo opoloszczyzny młodzików po finjałowej przegranej w karnych ze Strzelcami;  

44.  16 czerwca/ Turniej Miedzynarodowy w Jeseniku - II miesjce (8 drużyn);    

45. 23 czerwca 2012/Ogólnopolski Turniej im. W. Pyry w Prudniku rocznika 2003 - I miejsce  

(8 drużyn, udział m.in. Górnik Zabrze i Piasta Gliwice);      

46. 28-30 czerwca 2012/ Mikulovicki Puchar - III miejsc ejuniorów młodszych w stawce 8 drużyn z Czech, Polski, Słowacji i Węgier; 

47. 28 grudnia 2012/ Głuchołazy - I miejsce młodzików w stawce 9 drużyn;   

48. Czerwiec 2012/Wicemistrzostwo opolszczyzny w juniorach młodszych.

 

 

Rok 2013

49. 5 stycznia 2013/ Racibórz - III miejsce trampkarzy (udział m.in. Odra Opole i Polonia Bytom);  

50. 26 stycznia 2013/ Piast CUP 2013 w Stzrelcach Opolskich - I miejsce Orlików;    

51. 29 stycznia 2013/ Turniej tranpkarzy w Prudniku - I i II miesjce;    

52. 1 luty 2013/ Nyski Turniej Trampkarzy - III miejsce (10 drużyn);  

53. 22 luty 2013/ Zimowy Puchar Prezesa Sparty - II miejsce juniorów młodszych za Unią Tułowice; 

54. 24 luty 2013/Turniej im. Nowakowskiego w Brzegu - V miejsce młodzików;     

55. Luty 2013/ Turniej. im. Zaczyńskiego w Prudniku - V miejsce trampkarzy;  

56. 9 marca 2013/ Turniej Promotora w Zabrzu - V miejsce orlików;  

57. Wiosenna edycja Mosir Opole Junior Cup 2013 - I, II i III miejsce w kategoriach wiekowych (2000-2006);

58. 14 czerwca 2013/ Wojewódzki Finał o Puchar Tymbarku w Opolu - I miejsce (Paweł Kruszelnicki najlepszy zawodnik);

59. 15 czerwca 2013/ Finał Wojewódzki Młodzików  - 6 miejsce;    

60. 7-13 lipca 2013/ ZINA Dobiegniew CUP - I miejsce drużyny U-9 ( udział w turnieju wzieły drużyny Sparty

i Orlika U-9, U-11 i U-13);

61. 21-24 listopad 2013/ Turniej o Puchar Banderozy - 5 miejsce juniorów młodszych;

62. 21 grudnia 2013/Turniej Opłatkowy w Baborowie - I miejsce młodzików i Orlików.

 

Rok 2014

63. 2 lutego 2014/Opole - I miejsce młodzików na Opole Junior MOSiR CUP 2014 (dwukrotna wygrana z Odrą Opole);

64. Czerwiec 2014 - V miejsce na opolszczyźnie w kategorii junior młodszy;

65. Czerwiec 2014- II miejsce w I lidze opolskiej trampkarzy;

66. Czerwiec 2014  - II miejsce w lidze młodzików Prudnicko-Nyskiego Podokręgu ZPN;

67. 5-10.08. 2014 - XII miejsce w Miedzynarodowym Turnieju U-14 w Świdnicy (65 drużyn z Polski i Rosji);

68. 4 września - II miejsce juniorów mł. w Międzynarodowym Turnieju im Czesława Husaka oraz Tadeusza i Zbigniewa Stokłosów w Prudniku.

 

Rok 2015

69. 22.01.2015 - II miejsc jm. w turnieju w Głuchołazach w stawce 8 drużyn
(organizator Podokręg Nysa);

70. Czerwiec 2015 - I miejsce w Turnieju JM. w Prudniku (uczestniczyły drużyny Sparty, Hattricka Głuchołazy, Chemika Kędzierzyn -Koźle i Polonii Pogórze;

71. Czerwiec 2015 - V miejsce młodzikow w Międzynarodowym Turnieju w Racławicach Śląskich;

72. 11.11.2015 - VI miesjce w Turnieju Niepodległości w Głuchołazach.

 

                                                                                                                                                 

www.spartaprudnik.pl (licznik odwiedzin wskazuje: 711019)
« do góry
MKS „Sparta” Prudnik to klub uczniowski nastawiony nie tylko na osiąganie wyników sportowych, ale przede wszystkim mający na celu wychowawcze i profilaktyczne oddziaływanie na swoich podopiecznych.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla
Sparta Prudnik

Projekt i wykonanie serwisu:
Stanisław Stadnicki.
WebInspiracje
Dane kontaktowe
Sparta Prudnik
e-mail: spartaprudnik@wp.pl
Swoje mecze klub rozgrywa na stadionie położonym
w byłych koszarach wojskowych,
przy ulicy Włoskiej 10 w Prudniku.